Prtner serwisu - kobieta.wp.pl

Wyprawka

Data: 1 marca 2018
Najczęściej na początku trzeciego trymestru młoda mama zaczyna kompletować wyprawkę dla mającego przyjść na świat dziecka. Choć jest to zadnie bardzo przyjemne, nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Oferta dla młodych mam i noworodków jest ogromna. Trudno zdecydować się na dany produkt. W tym zakresie polegamy więc często na opinii innych kobiet lub doświadczonych sprzedawców. Oni najlepiej wiedzą, na co zwracać uwagę i co może się naprawdę przydać.

Obok rzeczy podstawowych, czyli:

• wózka,
• fotelika samochodowego,
• ubranek,
• pieluszek,
• łóżeczka,

jest całe mnóstwo innych urządzeń, które w znacznym stopniu ułatwiają życie młodym rodzicom. Należą do nich:

laktator,
butelka,
• podgrzewacz,
niania elektroniczna.

Niektóre z nich wręcz pozwalają pokonać problemy, jakie pojawić się mogą w pierwszych dniach po porodzie. Tak jest choćby z laktatorem, który już dawno przestał być postrzegany jako zbędny gadżet, a do korzystania z niego niejednokrotnie namawiają położne i doradcy laktacyjni.

Laktator nie służy jedynie do odciągania pokarmu, ale też do przezwyciężania problemów, jakie mogą pojawić się w trakcie karmienia piersią. Stymuluje laktację, pozwala zmniejszyć ból odczuwany przy nawale pokarmu. Jest niezbędny dla mam wcześniaków, dla których każda kropla mleka jest na wagę złota. Zdarza się, że urządzenie jest używane codziennie przez kobietę karmiącą, stąd jego zakup nie może być przypadkowy.

Ważne, by laktator posiadał funkcję regulacji siły ssania, był delikatny, pracował efektywnie przy zachowaniu największego komfortu, umożliwiał odciąganie pokarmu w wygodnej wyprostowanej pozycji, jak laktatory Philips Avent, oraz był niewielkich rozmiarów, zapewniając wygodę podczas transportu. Dobry laktator wyróżnia się możliwością łączenia go z innymi elementami, np. butelką lub pojemnikiem do przechowywania pokarmu.

Dla komfortu dziecka

Przed porodem dobrze jest zakupić co najmniej jedną butelkę. Warto to zrobić nawet wówczas, gdy mama planuje karmić piersią. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na smoczek. Powinien być miękki, szeroki, najlepiej teksturowany, by kształtem przypominał kobiecą pierś. Butelka dla noworodka powinna być wyposażona w system antykolkowy, co zmniejszy dyskomfort malucha.

Pomocny może okazać się również podgrzewacz. Kobiecy pokarm, niezwykle cenny pod względem właściwości odżywczych, nie może być podgrzewany bezpośrednio na kuchence lub w mikrofalówce. Właściwą temperaturę można uzyskać, korzystając z kąpieli wodnej tu jednak nie wiadomo, czy pokarm jest odpowiednio ciepły lub podgrzewacza. Urządzenie to przydaje się też na etapie rozszerzania diety, gdy konieczne jest przygotowanie obiadku lub deserku.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Młodzi rodzice obok prawdziwego szczęścia i radości z narodzin dziecka, odczuwają również lęk o jego zdrowie i bezpieczeństwo. To całkowicie normalna reakcja, która towarzyszyć będzie im przez kilkanaście najbliższych lat. Nic zatem dziwnego, że na rynku pojawiają się urządzenia pozwalające na obserwację dziecka znajdującego się w innym pomieszczeniu. Dzięki temu opiekun zawsze będzie wiedział, czy niemowlę nadal śpi, czy już domaga się uwagi. Warto zdecydować się na wielofunkcyjną nianię elektroniczną, np. marki Philips Avent, która wykorzystuje technologię SafeConnect Technology. Rodzice na tablecie lub telefonie mogą przyglądać się dziecku zarówno w dzień, jak i w nocy.
Warto, by młodzi rodzice jeszcze przed porodem zainstalowali aplikację, która pomoże im w pierwszych dniach po narodzeniu dziecka. Dzięki aplikacji uGrow będą mogli monitorować cykl karmienia oraz snu maluszka. Ponadto będą mieli możliwość zapisywania najważniejszych wspomnień czy też postępów w rozwoju dziecka.

Skompletowanie wyprawki dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Pomóc w tym może jednak doświadczenie innych mam. Warto również zastanowić się, czego będziemy potrzebować i co jest dla nas najważniejsze w kwestii opieki nad dzieckiem.

Weryfikacja merytoryczna – mgr Małgorzata Madej - położna

Konkurs

Pobierz aplikację uGrow i odpowiedz na pytanie. Jaka funkcja aplikacji uGrow jest Ci najbardziej przydatna i dlaczego?

weź udział w konkursie